Za finale s Grothom

Karlović ušao u polufinale Newporta!

Hrvatski tenisač Ivo Karlović, 31. igrač svijeta, plasirao se u polufinale ATP turnira koji se igra na travnatoj podlozi u američkom Newportu...

Drugi nositelj je u četvrtfinalu svladao Izraelca Dudija Selu sa 7-6(3), 7-5 u meču koji je trajao jedan sat i 33 minute. U prvom je setu svaki tenisač imao po jednu priliku za oduzimanje servisa suparniku, ali odluka je na koncu pala u tie-breaku u kojem je Karlović bio uvjerljiv. Tie-break je ''prijetio'' i u drugom setu, ali je Zagrepčanin u 12. gemu oduzeo servis Seli i zaključio meč.

Bio je ovo peti međusobni dvoboj ovih tenisača i peta pobjeda Karlovića. Zanimljivo je da je Sela u tih pet mečeva uspio osvojiti samo jedan set.

Karlović će u polufinalu igrati protiv Australca Samuela Grotha, 123. igrača ATP ljestvice, koji je u četvrtak izbacio branitelja naslova Nicolasa Mahuta pobjedom 6-3, 6-4. U jedinom njihovom dosadašnjem međusobnom meču, ranije ove godine u Delray Beachu, slavio je naš tenisač. (TS)