Prvi put na travi

Karlović u četvrtfinalu Newporta, čeka ga Sela

Hrvatski tenisač Ivo Karlović izborio je četvrtfinale ATP turnira u američkom Newportu nakon 7-5, 7-6(3) pobjede nad Ukrajincem Sergijem Stahovskijem...

Nakon 80 minuta igre Karlović je po treći put u svojoj karijeri, u petom međusobnom ogledu, slavio protiv Ukrajinca. Bila je to treća uzastopna pobjeda Karlovića, prva nakon Dohe i 2012. godine.

Bio je ovo prvi njihov međusobni susret na travi, u kojem je Karlović pokazao da je ipak daleko kvalitetniji od Ukrajinca. Karlović je u prvom setu napravio ključni break u 11. servis-gemu, a onda je glatko odservirao za osvajanje prvog seta.

U nastavku je Stahovskij poveo s 5-3, imao je servis za odlazak u treći set, no Karlović je odmah vratio break. Potom su obojica držali svoje servise do tie-breaka, a onda je naš predstavnik još jednom bio koncentriraniji u ključnim trenucima i lakoćom sa 7-3 uzeo set i meč.

Karlović će u četvrtfinalu igrati protiv Izraelca Dudija Sele, koji je sa 6-3, 6-1 bio bolji od Francuza Adriana Mannarina.