Karlović u 'beogradskoj osmorci'

Hrvatski tenisač Ivo Karlović, drugi nositelj ATP turnira u Beogradu plasirao se u četvrtfinale. U 2. kolu, u svom prvom nastupu na beogradskoj zemlji, Ivo Karlović je pobijedio argentinskog tenisača Briana Dabula 6-4, 7-6(5).

Protiv 108. tenisača na svijetu Karlović nikada nije igrao u karijeri, a premijerni ogled nije bio nimalo lagan. Meč je trajao jedan sat i 45 minuta, za koje vrijeme je Karlović spasio svih devet break lopti. Isto tako, Karlović je mogao i ranije završiti meč jer je kod 5-4 u drugom setu imao jednu meč loptu na servis Dabula, ali je nije iskoristio.

Svaki put (u oba seta) Karlović je zaigrao dobro protiv servisa u ključnom gemu. Kod 5-4 je u prvom setu iskoristio petu break (set) loptu, a u drugom je došao do meč lopte, ali je Dabul bio pribran. S druge strane, Dabul je odmah na startu meča prijetio i nije iskoristio četiri break lopte u prva tri servis gema hrvatskog tenisača. Imao je i pet break prilika kod 5-5 u drugom setu, ali je Karlović sjajnim servisom raspršio bilo kakvu nadu suparnika.

Tijekom meča je Karlović servirao čak 19 aseva, a osvojio je 47 od 60 poena nakon ubačenog prvog servisa.

U četvrtfinalu (drugi meč nakon 12 sati) će Karlović igrati protiv Talijana Flavija Cipolle (122. na svijetu) koji je u 2. kolu pobijedio iskusnog Francuza Arnauda Clementa. Karlović i Cipolla nisu nikada igrali međusobno u karijeri.