breaking news !: Šestero mrtvih u krvavom pohodu u Daruvaru: Ubojica je imao ilegalno oružje

Karlović teško, ali zasluženo prošao dalje

Hrvatski tenisač Ivo Karlović plasirao se u 2. kolo ATP Masters 1000 turnira u Madridu (zemljana podloga). Bio je bolji od Francuza Juliena Benneteaua 3-6, 7-6(5), 6-4.

Premijerni meč u dvorani u Madridu bio je iznimno težak za Karlovića, ali je ipak u trećem ogledu protiv trenutačno 45. igrača na svijetu uspio slaviti drugi put. Uz dva uspjeha na ATP turnirima, Karlović protiv Benneteaua ima i dvije pobjede na ATP Challengerima.

Benneteau je bolje otvorio meč u Madridu i dvije break-prilike u prvom setu su mu bile dovoljne za jedan break. Karloviću, pak, isti broj prilika na suparničkom servisu nije bio dostatan za oduzimanje servisa suparnika.

U drugom setu, kao na tvrdoj podlozi, trajala je dominacija servera, pa je drama prebačena za tie-break gdje se Karlović borio za drugi set, a Francuz za meč.

Karlović je došao prvi do mini-breaka (2-1), Benneteau ga je vratio, no hrvatski tenisač je znao iskoristiti drugi servis Benneteaua za novi napad, te je kod 6-5 realizirao poen pri svom servisu za treći set.

U odlučujućem setu je od 3-2 za Benneteaua u svakom gemu jedan od tenisača imao priliku za break. Benneteau je propuštao šanse kod 3-2 i 4-3, a Karlović kod 3-3. No, kod 4-4 je slomio Francuza, a potom kod 5-4 lako odservirao za pobjedu.

Naredno kolo Karloviću donosi meč protiv Amerikanca Jamesa Blakea (14. nositelja i 16,. igrača na svijetu). Blake je lako, sa 6-2, 6-4, pobijedio Rumunja Victora Hanescua.

U karijeri su Karlović i Blake odigrali četiri meča. Karlović vodi 3-1, s tim da je dobio jedini meč igran na zemlji. U Roland Garrosu 2007. godine Karlović je slavio 4-6, 6-4, 7-5, 7-5.