Čeka ga Roger-Vasselin

Karlović preko Bogomolova Juniora do četvrtfinala Moskve

Ivo Karlović plasirao se četvrtfinale ATP turnira u Moskvi, popularnog Kremlin Cupa. Hrvatski je tenisač u 2. kolu sa 7-6(11), 6-4 bio bolji od ruskog tenisača Alexa Bogomolova Juniora...

"Div" sa Šalate je slavio nakon jednog sata i 40 minuta igre ukupno ispalivši 16 asova.

U prvom je setu Karlović spasio četiri set-lopte u tie-breaku, uključujući dvije vezane kod 4-6. U drugom je setu hrvatski tenisač oduzeo suparniku servis odmah na početku, potom jedini put u meču u sljedećem gemu izgubio svoj početni udarac, da bi u 3. gemu ponovo napravio break i stekao prednost koju je sačuvao do kraja.

Izjednačio je tako Karlović omjer protiv Bogmolova Juniora (96. na ATP ljestvici) na ATP Touru na 1-1.

Sljedeći protivnik hrvatskom tenisaču bit će francuski kvalifikant Edouard Roger-Vasselin koji je u 2. kolu iznenađujuće izbacio prvog nositelja, Ukrajinca Aleksandra Dolgopolova sa 6-3, 5-7, 7-6(6).

Roger-Vasselin je 116. tenisač svijeta protiv kojeg Karlović dosad nije igrao. (TS)