Svladao Ukrajinca

Karlović nakon drame u trećem setu ipak u drugom kolu Dohe!

Hrvatski tenisač Ivo Karlović pobijedio je u 1. kolu ATP turnira u Dohi Ukrajinca Sergija Stahovskija sa 6-7(1), 6-2, 7-6(3) nakon dva sata i deset minuta igre...

Stahovskij je u prvom setu bio nedodirljiv na servisu. Nije pružio nijednu priliku za break našem tenisaču koji je osvojio svega četiri poena na servisu 62. igrača svjetske ljestvice. Ukrajinac je, pak, kod 5-5 imao tri prilike za obrat, nije ih uspio realizirati, no zato je u tie-breaku bio vrlo dominantan, izgubio je samo jedan poen.

U drugom je setu, međutim, servis nekadašnjeg pobjednika ATP turnira u Zagrebu stao, što je Karlović znao iskoristiti. S dva breaka, u trećem i sedmom gemu, lakoćom je pospremio drugi set u džep.

U trećem je setu prvi do šanse za oduzimanje servisa došao Stahovskij, u šestom gemu, potom je dva puta priliku za break imao i Zagrepčanin, ali set i meč na kraju su ipak odlučeni u novom tie-breaku. Nakon što je Stahovskij poveo s 3-2, Karlović je nanizao pet poena i došao do druge pobjede u četvrtom meču protiv 26-godišnjeg Ukrajinca.

U 2. kolu turnira koji se igra na tvrdoj podlozi, uz nagradni fond od 1.024 milijuna dolara, Karloviću će s druge strane mreže stajati Rus Mihael Južnij, 35. igrač na ATP ljestvici, koji je u 1. kolu svladao Latvijca Ernestsa Gulbisa 6-4, 6-7(4), 6-2 nakon dva sata i 14 minuta igre.

Južnij je svladao Karlovića 3-0 u setovima u 3. kolu Australian Opena 2008. godine, u jedinom njihovom prethodnom međusobnom ogledu.

Inače, Karlović se oprostio od nastupa na istom turniru u igri parova već u prvom kolu. Bolji od njega i Nijemca Franka Mosera bili su Rusi Aleks Bogomolov i Igor Kunjicin sa 4-6, 7-6(2), 10-8 nakon jednog sata i 50 minuta igre.

Karlović i Moser vodili su 6-4, 5-3, ali Moser u desetom gemu drugog seta nije iskoristio servis za meč.