Karlović izgubio od 202. igrača svijeta

Za razliku od Čilića, Ivo Karlović nije se uspio plasirati u polufinale ATP teniskog turnira u indijskom Chennaiu. U susretu četvrtfinala 450.000 dolara vrijednog turnira Karlović je izgubio od 202. tenisača svijeta Indijca Somdeva Devvarmana 6:7 (4), 4:6.

Plasman 23-godišnjeg Devvarmana u polufinale je njegov najbolji rezultat u karijeri. Do sada je najveće uspjehe ostvario pobijedivši dva puta na sveučilišnom (NCAA) prvenstvu Sjedinjenih Država, osvojio je i četiri Futures, te jedan Challenger turnir.

Na putu do polufinala Devvarmana je pobijedio Amerikanca Kevina Kima, Španjolca Carlosa Moyu, te našeg Karlovića. Za ulazak u prvo ATP finale borit će se protiv Nijemca Rainera Schuettlera. Bez obzira na polufinalni ogled Devvarman je već sada načinio podvig. Postao je i prvi indijski tenisač koji je u Chennaiju stigao do polufinala nakon što je to uspjelo Leanderu Paesu 1998. godine.

U drugom polufinalu sastaju je naš Marin Čilić i Španjolac Marcel Granollers koji je u četvrtfinalu slavio protiv Čeha Lukasa Dlouhya 7:5, 2:6, 6:4.