Karlović izgubio dobiveni meč uz 55 aseva

Karlović je tijekom prva tri seta ostavljao bolji dojam i mogao je završiti meč u tri seta. No, izgubljeni tie-break trećeg seta je potpuno okrenuo meč i Hewitta je nakon toga bilo daleko teže zaustaviti.

Ivo Karlović je još jednom izgubio meč u pet setova na Grand Slam turniru. U 1. kolu Roland Garrosa pobijedio ga je Lleyton Hewitt 6-7(1), 6-7(4), 7-6(4), 6-4, 6-3.

U prvom setu je Karlović imao break lopte (dvije kod 5-5), no ono što nije iskoristio tada, naplatio je Karlović u tie-breaku gdje nikakve dvojbe oko pobjednika nije bilo (jedan poen je osvojio Australac, nekada najbolji tenisač svijeta). U drugom setu je prvi do breaka došao Hewitt (kod 1-1), ali je Karlović odmah vratio izgubljeno u narednom gemu, te je i u nastavku te donice bio dominantniji.

Servis je bio gromovit, ali nije samo početni udarac bio njegov adut. Retern je ponekad stvarao velike probleme Hewittu, forhendom je Karlović često znao napasti sa osnovne linije, a bekhend slajs je bio dovoljno stabilan i na njemu nije Karlović poklanjao mnogo poena.

U tie-breaku drugog seta je do mini-breaka Karlović došao pri rezultatu 3-3 sjajnim forhendom, te je kasnije čuvao prednost do kraja.

Tijekom tri sata i 56 minuta meča Karlović je odservirao 55 aseva, ššto je za dva manje od rekorda iz daleke 1955. godine

Preokret u meču se počeo događati u tie-breaku trećeg seta, kojeg je Hewitta odigrao riskantnije. Nije posustao niti kada je Karlović vratio zaostatak mini-breaka. Od 4-4 Hewitt je odjurio do 7-4.

U četvrtom setu je Hewitt opet prvi oduzeo servis (kod 3-3), a potom je spasio jednu break loptu Karlovića u narednom gemu, čime se moglo pretpostaviti da započinje još veći pad Karlovića. Početkom petog seta je zatražio pomoć fizioterapeuta, a potom je izgubio i servis kojeg nije vratio do kraja.

Recimo da je prošle godine Ivo Karlović ispao u 1. kolu Roland Garrosa (poraz u pet setova od Alejandra Falle), a i ove godine ima već jedan poraz u pet setova na Grand Slam turnirima (od Marija Ančića na Australian Openu).

Tijekom tri sata i 56 minuta meča Karlović je odservirao 55 aseva, što je za dva manje od rekorda iz daleke 1955. godine.

Hewitt je iskoristio četiri od osam break šansi, a Karlović jednu od šest, te je tijekom meča napravio skoro duplo više neforsiranih pogrešaka od suparnika (46-26). Bio je ovo njihov četvrti meč u karijeri i prva pobjeda Hewitta.