Karlović ispao od 443. igrača svijeta

Hrvatski tenisač Ivo Karlović nije se uspio plasirati u 2. kolo ATP turnira u Dubaiju, u dvoboju 1. kola sa 7-6 (4), 4-6, 7-6 (7) svladao ga je 443. igrač svijeta, Švicarac Marco Chiudinelli.

Bio je ovo drugi međusobni dvoboj Karlovića i Chiudinellija i prva pobjeda Švicarca.

U prvom setu niti jedan igrač nije uspio ugroziti servis protivnika, a u tie-breaku je Chiudinelli poveo sa 3-0 uz dva mini-breaka, te održao tu prednost do kraja.

Drugi je set ponudio više igre, Karlović je u dvije igre na svoj servis, kod 2-2 i 3-3, bio suočen sa po dvije break-lopte, ali je svaki put uspio ubaciti prvi servis, što je rezultiralo sa tri asa i jednim laganim poenom kojima se uspio spasiti. Kod vodstva 5-4 Karlović je stigao do vodstva 0-40 na servis Chidinellija, što su bile njegove prve break-lopte u meču. Iskoristio je treću, te je poravnao rezultat u setovima.

Karlović je imao jedinu priliku za break u trećem setu kod vodstva 4-3, no Švicarac se uspio izvući, te je i ta dionica igre stigla do tie-breaka. Karlović je u odlučujućoj igri imao i meč-loptu, ali nakon što ju nije iskoristio, Švicarac je došao do jedne od rijetkih pobjeda na ATP Touru u karijeri.