Karlović propustio veliku šansu protiv Soderlinga

Hrvatski tenisač Ivo Karlović imao je mnogo prilika protiv Šveđanina Robina Söderlinga u 2. kolu ATP turnira u Parizu, ali je na kraju upisao poraz 6-4, 7-6(6)...

Najbolji prikaz koliko je Karlović bio blizu uspjeha jest osam njegovih break lopti. Sedam ih je imao u prvom setu, jednu u drugom (pri vodstvu 6-5, što je u tom trenutku bila set lopta), ali niti jednu nije iskoristio. S druge strane Söderling je imao jednu jedinu i ona mu je bila dovoljna za jedini break u meču.

Karlović je imao tri vezane šanse (0-40) u prvom setu kod 2-1. Potom jednu kod vodstva 3-2, jednu kod 4-3 za Söderlinga i dvije kod 5-4 za suparnika. Sve to nije bilo dovoljno hrvatskom tenisaču da napravi iskorak i uzme početni udarac desetom igraču na svijetu. Söderling je svoju šansu iskoristio za bijeg na 4-3.

U drugom setu nije bilo break lopti do 6-5 za hrvatskog dvometraša. Opet je ostao kratak, ali je djelić povratka naznačio u tie-breaku kada je 5-2 Šveđanina pretvorio u 5-5. No i tada je ostao bez završnog udarca, pa je Söderling dobio meč kojim je izjednačio međusobni omjer na 2-2.

Isto tako, ovim je Söderlingu i dalje ostala teorija da će možda ugledati ATP finale u Londonu, turnir osam najboljih svjetskih tenisača (dosadašnji Masters Cup).

Ako ništa drugo Karlović je imao veći broj as udaraca u meču (14-12).

U drugom završenom meču u srijedu Novak Đoković je pobijedio Juana Monaca 6-3, 7-5. Okrenuo je 5-2 prednost Argentinca u drugom setu.