Briljantno odigrao

Kakva demonstracija moći: Federer Murrayu dao JEDAN GEM!

Švicarski tenisač Roger Federer pobijedio je u zadnjem dvoboju B skupine ATP mastersa u Londonu Britanca Andya Murraya s 6-0, 6-1, a tim je rezultatom polufinale izborio Japanac Kei Nishikori.

Rogerf Federer je za samo 55 minuta demolirao iznimno neraspoloženog Murraya, kome je za prolaz u polufinale trebala pobjeda od 2-0 u setovima.

No, umjesto trijumfa, Murray je doživio pravu katastrofu, izgubio je čak 11 gemova u nizu i tek se kod 5-0 u drugom setu s tim jednim osvojenim gemom spasio 'bicikla'. U prvom setu je Škot osvojio tek osam poena.

Federer (33) je tako bez poraza osvojio prvo mjesto u skupini, a dalje ide i Nishikori, koji je ranije pobijedio Španjolca Davida Ferrera s 4-6, 6-4, 6-1. Ferrer je kao prva rezerva danas zamijenio Kanađanina Miloša Raonića, koji je nakon dva poraza odustao službeno zbog ozljede mišića