Sredio ga zemljaš

Ivan Dodig bez glavnog turnira Wimbledona

Argentinac Horacio Zeballos bio je prejak protivnik Ivanu Dodigu u završnom meču kvalifikacija za Wimbledon..

Pobijedio je Zeballos nakon tri sata i 17 minuta igre 6:7 (4), 7:6 (5), 6:4, 7:6 (1), te na taj način našem najboljem igraču parova onemogućio pojedinačni nastup na najvećem teniskom turniru na svijetu. Osim ako Dodig ne bude "sretni gubitnik" i tako izbori glavni dio turnira.

Dodig je dobio prvi set u tie-breaku, no potom je uporni Argentinac, inače jako dobar zemljaš, ali ni blizu tako kvalitetan na travi, uzvratio istom mjestom u drugoj dionici.

U trećem setu Dodig je izgubio servis i Zeballos je to iskoristio za osvajanje trećeg seta rezultatom 6:4.

Činilo se da 'potop', ali Dodig je kod 2:2 u četvrtom setu napravio break, no nažalost odmah je potom izgubio svoj servis. Treći tie-break bio je samo formalnost. Argentinac je u njemu dozvolio našem tenisaču samo jedan poen.