0 break-lopti

Ima i boljih servera: Karlović bez šanse protiv Raonica!

Kanađanin crnogorskih korijena Milos Raonic zaustavio je hrvatskog tenisača Ivu Karlovića u 2. kolu ATP turnira iz serije 250 koji se ovoga tjedna igra u Bangkoku...

Raonic, inače treći nositelj turnira, za ravno je 90 minuta igre sa 7-6(3) i 6-4 nadigrao "Diva na Šalate", te izborio četvrtfinale i susret protiv Finca Jaarka Nieminena. Kanađanin je bio dominantan od samog početka, te je iskoristio ponuđene prilike u tie-breaku prvog i prvom gemu drugog seta.

Bez gotovo ikakvih problema su obojica tenisača držala svoj servis u prvom setu, pa je isti otišao u 13. igru. Jedino je kod 4-5 i 5-6 Karlović morao spašavati 15-30, ali to je napravio vrlo elegantno.

U tie-breaku je prvi poen na Karlovićevom servisu bio praktički ključ, s obzirom da do rezultata 6-3 nijedan tenisač nije ispuštao poen na početnom udarcu. Tada je Raonic po drugi put oduzeo poen na servisu našeg tenisača i osigurao vodstvo 1-0 u setovima.

To kao da je slomilo Karlovića koji je odmah u prvom gemu drugog seta ispustio svoj početni udarac i to bez osvojenog poena. Raonic je bez ikakvih problema držao svoj servis do samog kraja susreta i u konačnici slavio rezultatom 6-4.

Karlović nije izborio nijednu break-loptu u susretu, dok je Raonic realizirao jednu od tri. Kanađanin je na kraju osvojio 10 poena više (69-59) od našeg tenisača, te dobio priliku dalje se boriti za svoj treći ovosezonski naslov. Dosadašnja dva je osvojio u San Joseu i Chennaiju, dok je poražen u finalu Memphisa. (TS)