Prvi Hrvat od Prpića 1990.

Hrvatska nakon 22 godine ima pobjednika: Sjajni Čilić osvojio Umag!

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić osvojio je 23. izdanje umaškog ATP turnira svladavši u finalu Španjolca Marcela Granollersa 6-4, 6-2 za nešto više od sat i pol igre...

Konačno je ATP turnir u Umagu dočekao hrvatskog pobjednika nakon posta dugog 22 godine. Lanjsko finale bilo je samo najava osvajanja Umaga od strane Marina Čilića koji je u finalu odigrao jedan od najboljih mečeva sezone ostavivši bez pravog odgovora 24. tenisača svijeta i 4. nositelja Marcela Granollersa.

Početak susreta pripao je španjolskom tenisaču koji je poveo s 4-2, a potom je uslijedio uragan Međugorca koji osvaja čak devet gemova u nizu do vodstva 6-4 i 5-0. U tim trenucima Granollers je samo nemoćno slijegao ramenima na sjajne Čilićeve udarce.

Prvi gem u drugom setu Španjolac je uzeo na vlastiti servis za 5-1, a onda je u već pomalo euforičnoj atmosferi na tribinama gdje je svoje mjesto zauzeo i prvi pobjednik turnira Goran Prpić, Marin neoprezno propustio 40-15. Na drugu meč loptu trebalo je samo na mreži lagano prebaciti loptu na polovicu Granollersa, no Čilićev volej završio je u mreži. U nastavku toga gema Granollers je napravio break, no odmah potom domaća se uzdanica pribrala, izborila tri meč-lopte na suparnikov servis i realizacijom druge došla do "posebne pobjede za sebe i turnir"...

Bila je ovo četvrta pobjeda za Marina u pet međusobnih dvoboja protiv Granollersa, a ovim je prvi hrvatski reket došao do pobjeda na oba hrvatska ATP turnira. Dva je puta prije ovogodišnjeg Umaga slavio i na PBZ Zagreb Indoorsu. (TS)