ATP Washington

Fish na Haasa u polufinalu, Pavljučenkova i Rybarikova za naslov

Amerikanac Mardy Fish, prvi nositelj ATP turnira u Washingtonu, pobjedom u četvrtfianlu nad Belgijancem Xavierom Malisseom 6-3, 6-4 za 80 minuta igre, izborio je ogled u polufinalu protiv njemačkog veterana Tommyja Haasa...

Fish je u ogledu protiv Malissea realizirao obje break-šanse koje je izborio, te je spasio dvije prilike Belgijanca u prvom setu. Tommy Haas, nekada drugi tenisač svijeta, koji igra sjajno i u 35. godini, lakoćom je eliminirao sunarodnjaka Tobiasa Kamkea 6-1, 6-2.

Fish i Haas žive blizu jedan drugog u Los Angelesu, često se druže i treniraju zajedno.

"Mi smo dobri prijatelji. Obojica ćemo učiniti sve što možemo za pobjedu, ali ćemo nakon meča opet biti dobri prijatelji", veli Fish.

U drugom polufinalu sastat će se drugi i osmi nosistelj, ukrajinac Aleksandr Dolgopolov i Amerikanac Sam Querrey. Dolgopolov je u četvrtfinalu pobijedio svladao američkog veterana Jamesa Blakea 7-6(3), 6-4, dok je Querrey, koji je prošlog tjedna osvojio ATP turnir u Los Angelesu, pobjednički niz nastavio protiv Južnoafrikanca Kevina Andersona. Bilo je 6-4, 6-4 za Amerikanca koji suparniku nije ponudio niti jednu šansu za break.

WTA Washington: Pavljučenkova i Rybarikova za naslov

Ruskinja Anastastija Pavljučenkova, 28. tenisačica svijeta, borit će se za naslov pobjednice na WTA turniru u Washingtonu sa Slovakinjom Magdalenom Rybarikovom, koja na WTA ljestvici drži tek 102. mjesto.

Pavljučenkova je u prvom polufinalu pobijedila Amerikanku Vaniju King 4-6, 7-5, 6-4 nakon 2 sata i 50 minuta igre. King je propustila priliku, jer je imala set i 3-1 u drugom. Ruskinja je zbog slabosti koju je osjetila uslijed vrućine primila medicinski tretman.

"Bilo je vraški vruće. Uopće ne razumijem kako ljudi ovdje mogu živjeti s tom vrućinom. Mislim da bi organizatori trebali razmisliti o promjeni termina. Mislim, bila sam u Australiji, znam što je vrućina, ali ovo je bilo nevjerojatno. Baš me pogodilo", rekla je Pavljučenkova, koja je dobila sva tri prethodna tri WTA finala u karijeri.

Magdalena Rybarikova je u drugom polufinalu svladala treću nositeljicu, Amerikanku Sloane Stephens 6-3, 6-3, te je izborila svoj treći finale u karijeri. Lani je u Memphisu osvojila prvi i zasad jedini naslov. Pavljučenkova i Rybarikova su 1-1 u dosadašnjim međusobnim ogledima.