Nakon sata i 24 minute

Finalist US Opena izbacio Dodiga u prvom kolu Tokija

Hrvatski tenisač Ivan Dodig poražen je u prvom kolu ATP turnira u Tokiju od finalista US Opena Japanca Keija Nishikorija sa 3-6, 4-6 nakon sat i 24 minute igre...

Nishikori je tijekom cijelog meča dobro servirao, imao je čak 80 posto prvog servisa. U prvom setu Nishikori, koji je u finalu US Opena izgubio od Marina Čilića, kod vodstva 4-3 napravio je "break" a potom je na svoj servis zaključio set.

Dodig u prvom setu nije niti jednom zaprijetio servisu japanskog igrača. No, u drugom je prvi došao do prednosti, oduzeo je Nishikoriju servis i poveo 3-1, ali nakon toga upao je u "crnu rupu" i izgubio je meč.

Dodigu je to drugi poraz ove godine od Nishikorija, koji vodi sa 3-1 u pobjedama. Jedinu pobjedu Dodig je ostvario prošle godine u Baselu. (Hina)