ATP Bastad

Ferrer se poigrao s Almagrom i uzeo peti turnir u ovoj godini!

Samo jedan sat i sedam minuta je trajao finalni meč na ATP turniru u švedskom Bästadu. Toliko je trebalo Davidu Ferreru da dobije španjolski finale...

Svladao je Ferrer sa 6-2, 6-2 Nicolasa Almagra u njihovom jedanaestom međusobnom meču. Ferrer, peti tenisač svijeta, sada ima 11-0 u tim ogledima!

Za Ferrera je ovo bila peta ovosezonska turnirska pobjeda, a već je ove godine dobio Almagra jednom u finalu. Dogodilo se to u Buenos Airesu. Inače, u karijeri je za njega ovo šesnaesti trijumf, dok je Almagro ostao na dvanaest titula.

Nikakvih šansi nije imao Almagro, deseti igrač na svijetu, protiv dvostruko bolje pozicioniranog sunarodnjaka na ATP ljestvici. Jednu jedinu break-priliku je u meču imao Almagro (neiskorištenu), dok je Ferrer od šest takvih iskoristio četiri (po dvije u svakom setu).

Osvojio je Ferrer 21 poen više u meču (62-41), te je tako nastavio dominirati u gotovo svakom meču kojeg igra, a da suparnik nije netko od velike četvorke (Federer, Đoković, Nadal, Murray). (TS)