Nadalu sedmi naslov u Barceloni

Ferrer propustio 'skinuti' Nadala u finalu Barcelone

Nakon čak dva sata i 40 minuta velike borbe, španjolski tenisač Rafael Nadal je osvojio, po sedmi put u karijeri, ATP turnir u Barceloni. U finalu je svladao sunarodnjaka Davida Ferrera 7-6(1), 7-5...

Bio je ovo njihov osamnaesti međusobni meč i drugi svjetski tenisač sada ima 14-4. Također, po četvrti put, nakon 2008., 2009. i 2011. godine, su igrali finale u Barceloni i četvrti je put bolji bio Nadal. No, Ferrer je ovom prilikom bio uvjerljivo najbliže slavlju. Zapravo, kako je završilo 2-0 za Nadala u setovima, moglo je završiti i 2-0 za Davida Ferrera.

Imao je u prvom setu Ferrer pet set-lopti kod vodstva 6-5 i servisa suparnika. No, niti jednu šansu nije realizirao, da bi potom vrlo lako pao u tie-breaku. U drugom je setu Ferrer servirao kod 5-4 za izjednačenje u setovima, ali je i tada pao pod pritiskom i izgubio tri gema zaredom, što je ujedno označilo njegov poraz.

Ukupno je Ferrer imao više break-prilika (15-10), ali i slabiju realizaciju, pa je Nadal napravio četiri breaka, a Ferrer jedan manje. U svakom slučaju, Nadal je došao do 48. osvojenog turnira u karijeri, a Ferrer je ostao na četrnaest. Nadal nastavlja, pak, niz osvajanja zemljanih turnira. Nakon Monte Carla najbolji je postao i u Barceloni. (TS)