ATP Valencia

Ferrer čeka pobjednika meča Čilić – Dodig

Španjolac David Ferrer, peti tenisač svijeta i prvi nositelj ATP 500 turnira u Valenciji, pobijedio je u četvrtfinalu šestog nositelja i sunarodnjaka Nicolasa Almagra 6-3, 7-5 nakon jednog sata i 22 minute igre…

Ferrer je iskoristio obje break-prilike u meču, dok je 12. tenisač svijeta Almagro propustio četiri šanse koje je izborio u drugom setu. Zanimljivo, bio je to 12. međusobni ogled dvojice Španjolaca i 12. pobjeda Ferrera!

Upravo će Ferrer, pobjednik turnira u Valenciji 2008. i 2010. godine, biti suparnik boljem iz hrvatskog ogleda između Marina Čilića i Ivana Dodiga u polufinalu.

Dvojica Međugoraca će svoj četvrtfinalni ogled početi u 20 sati.

U donjem dijelu ždrijeba, plasman u polufinale izborili su Ukrajinac Aleksandr Dolgopolov, koji je pobijedio Španjolca Marcela Granollersa 6-0, 6-2, te Austrijanac Jürgen Melzer, koji je bio bolji od Belgijanca Davida Goffina 7-6(7), 6-4.