Ispali Davidenko i Lopez

Federer srušio novi rekord, Azarenka jedva svladala 105. igračicu svijeta

Najbolja svjetska tenisačica Viktorija Azarenka gubila je set i 4-0 uz break-loptu Talijanke Alberte Brianti za 5-0, no sve je preokrenula i izborila prolaz u 2. kolo Roland Garrosa pobjedom 6-7(8), 6-4, 6-2...

Neočekivano se namučila 1. nositeljica na startu drugog Grand Slama sezone u Parizu protiv 32-godišnje Alberte Brianti koja zauzima tek 105. poziciju na WTA ljestvici. Problemi za Bjeloruskinju bili su vidljivi u neuobičajeno velikom broju neprisiljenih pogrešaka u prvom, te u drugom setu do rezultata 4-1. U prva dva seta Azarenka je načinila 49 neprisiljenih pogrešaka, dok ih je Talijanka prikupila 20 manje. Prvi set je otišao u tie-break isključivo zbog slabe realizacije break-lopti najbolje svjetske tenisačice. Iskoristila je 3 od 9 šansi, dok je Brianti za tri oduzeta servisa trebala 5 break-lopti.

Ipak, nakon što je kod 4-0 spasila svoj servis Azarenka je konačno proigrala, uzela sedam gemova u nizu, dobila drugi set 6-4 i istim ritmom u trećem slomila vrlo dobru Talijanku. U drugom kolu bjelorusku tenisačicu očekuje sraz s malo poznatom Njemicom Dinah Pfizenmeier, 198. igračicom na svijetu koja se do 2. kola probila iz kvalifikacija.

Znatno je manje uzbuđenja bilo na meču 3. nositelja Švicarca Rogera Federera i Nijemca Tobiasa Kamkea u kojem je bivši svjetski broj 1 slavio 6-2, 7-5, 6-3. Za zagrijavanje na Roland Garrosu Federer je dosta lako nadigrao Kamkea oduzevši mu servis osam puta tijekom meča, pa se nije previše uzbuđivao u tri navrata kada je gubio svoj početni udarac. U drugom kolu Švicarac će igrati protiv pobjednika susreta između Rumunja Adriana Ungura i Argentinca Davida Nalbandiana.

Dodajmo da je Federer pobjedom protiv Kamkea izjednačio rekord Jimmyja Connorsa od 233 pobjede na Grand Slam turnirima. Švicarac sada na turnirima najviše kategorije ima omjer od 233 pobjede i 35 poraza. (TS)