Federer se opet mučio, a Đoković pozdravio s Parizom

Novak Đoković oprostio se od Pariza u 3. kolu, dok je Roger Federer prošao i treću prepreku makar mu nije bilo lako.

Đokovića su mnogi vidjeli kao najveću opasnost za Rafaela Nadala, a ove sezone je srpski tenisač nekoliko puta na zemljanoj podlozi bio jako blizu skalpa prvog tenisača svijeta. No, od Nadala je ovom prilikom Đoković ostao jako daleko, a krivac je odlični Kohlschreiber koji ga je pobijedio s tri puta po 6-4.

Poraz Đokovića je najveće iznenađenje dosadašnjeg programa, a umalo smo svjedočili još jednom. Domaći adut Paul-Henrie Mathieu (35. tenisač na svijetu) dobio je prvi set 6-4, te je na laganoj vatri držao Federera i tijekom trećeg i četvrtog seta.

No, ipak nije uspio odvesti meč u dramatični peti set, makar je spašavao meč lopte pri vlastitom servisu kod 5-3 u četvrtom setu, kao i kod 5-4. Bio je ovo njihov četvrti meč u karijeri i četvrta pobjeda Federera.

Probleme je imala i druga nositeljica Serena Williams, ali ipak nije dopustila ispadanje koje je zadesilo njenu stariju sestru Venus. U tri seta (4-6, 6-3, 6-4) je Serena pobijedila Španjolku Mariju Jose Martinez-Sanchez.