Federer razbio Đokovića i osvojio Cinncinati!

Švicarac Roger Federer osvojio je jaki ATP turnir u Cincinnatiju (tvrda podloga). U finalu je prvi tenisač svijeta pobijedio četvrtog, Novaka Đokovića, sa 6-1, 7-5.

Bio je to njihov dvanaesti meč u karijeri i sada Federer ima 8-4, no vrijedi znati da su ove godine igrali dva puta i da je oba puta bolji bio srpski tenisač.

Može se reći da je veliku ulogu u finalnom meču imao drugi gem, koliko god to čudno zvučalo. Taj servis gem Đokovića je trajao čak trinaest minuta, a Đoković je uporno spašavao break lopte. Spasio ih je šest, ali nije i sedmu, nakon čega je ostatak prvog seta isključivo statirao.

Time je Federer ušao u udarac, a Đoković je na drugoj strani pokazivao sve više nervoze.

Ipak drugi set je Đoković otvorio s breakom (3-0), ali je Federer vratio zaostatak i potom propuštao prilike kod 4-4 i 5-5. Ipak, ostao je koncentriran do kraja, te je napravio break za 6-5, a potom odservirao za 7-5 i pobjedu.

Ovo je Federerova 61. ATP pobjeda u karijeri, te četvrta ove godine. Osvojio je prije toga Madrid, Roland Garros i Wimbledon. Isto tako, na najbolji mogući način je najavio skorašnji US Open, gdje će očigledno opet biti favorit broj jedan.