Del Potro u suzama

Federer nakon četiri i pol sata stigao nadomak svog sna!

Izvanredan meč odigrali su u polufinalu najbolji tenisač svijeta Roger Federer i Argentinac Juan Martin del Potro u prvom polufinalu olimpijskog turnira u Wimbledonu. Švicarac je slavio 3-6, 7-6 (5), 19-17 nakon četiri sata i 26 minuta borbe...

Puno važnih i velikih mečeva odigrali su Federer i Del Potro na Touru, ali niti jedan nije bio ovako izjednačen i dramatičan poput ovog. Dovoljno o tome svjedoči rezultat. Federer je u prvom setu imao jednu break-loptu, u drugom tri, ali u prva dva seta nije napravio niti jedan break. Del Potru je jedan, u osmom gemu prvog seta, bio dovoljan za pobjedu u toj dionici.

U drugom setu je Argentinac propuštao šanse za break kod 2-2 i 4-4, već smo rekli da je i Federer propustio tri prilike za oduzimanje servisa suparnika. Odlučivao je tie-break, u kojem je Švicarac krenuo s 4-1, Del Potro se vratio na 4-4, ali je ipak Federer slavio sa 7-5 i izborio treći set.

Del Potro je imao prednost prvog servisa, ali do prvog breaka stigao je Federer, poveo je s 10-9 i servirao je za meč. Ostao je bez poena na početnom udarcu.

Pri rezultatu 14-14, Švicarac je stigao do nove prilike, imao je 0-40 na servisu Argentinca, ali break nije napravio. No, to mu je pošlo za rukom kod rezultata 17-17. Drugi servis za meč je uspio realizirati i izboriti svoj prvi pojedinačni finale na olimpijskim igrama u četvrtom pokušaju. U Pekingu je osvojio zlato u paru sa Stanislasom Wawrinkom, a četiri godine kasnije igrat će za pojedinačnu zlatnu medalju protiv pobjednika drugog polufinala između Srbina Novaka Đokovića i Britanca Andyja Murrayja.

Još malo o prvom polufinalu. U asovima je bilo 24-11 za Švicarca, u izravnim poenima 64-51, a Federer je imao sedam neforsiranih pogrešaka više (41-34).

Finalni ogled tenisača na rasporedu je u nedjelju. (TS)