ATP Halle

Federer jedva protiv Raonica, Haas izbacio Berdycha!

Švicarac Roger Federer teškom je mukom pobijedio 21. tenisača svijeta, Kanađanina Milosa Raonica, u četvrtfinalu ATP turnira u Halleu. Bilo je 6-7(4), 6-4, 7-6(3) za Federera nakon dva sata igre…

U prvom i trećem setu gledatelji na Gerry Weber Openu nisu vidjeli niti jednu loptu za break. Kanađanin crnogorskih korijena nije stvorio u cijelom meču niti jednu takvu šansu, ali je odlično servirao, zabio je 25 asova, pa niti Švicarac nije mogao puno na njegov servis. Federer je u drugom setu ipak napravio jedan break, a u trećem je odigrao tie-break puno bolje nego u prvom.

Federer je u potrazi za šestom titulom u Halleu. S Raonicem je sva tri meča u karijeri odigrao ove godine. Uvijek je Kanađanin osvajao prvi set, a Švicarac slavio pobjedu u tri seta, sada drugi puta u tie-breaku trećeg. Ovo je Federeru deseti turnir ove godine i deveti na kojem je došao minimalno do polufinala, u kojem ga čega Rus Mihail Južnij.

U gornjoj polovici ždrijeba očekivao se dvoboj prvog i trećeg nositelja, Španjolca Rafaela Nadala i Čeha Tomaša Berdycha. Umjesto toga, za finale će se boriti dvojica Nijemaca! Nakon što je branitelj naslova Philipp Kohlschreiber eliminirao Nadala 6-3, 6-4, 34-godišnji veteran Tommy Haas, nekada drugi, a trenutno 87. tenisač svijeta, koji je dobio pozivnicu za glavni turnir, priredio je još jedno iznenađenje u petak, te je pobijedio Tomaša Berdycha 6-4, 3-6, 7-5 nakon dva sata i pet minuta igre.

Bio je to četvrti ogled ove dvojice i druga pobjeda Haasa, koji je u Halleu prvi puta nastupio prije 15 godina. Bio je pobjednik ovog turnira prije tri godine, a ovo je četvrti puta da se plasirao u polufinale. Berdych je dva puta igrao u finalu njemačkog ATP turnira na travi, a 2007. godine je osvojio titulu. (TS)