Umalo se osramotio

Federer jedva izbjegao senzacionalni poraz!

Drugi tenisač svijeta, Švicarac Roger Federer, jedva je izbjegao poraz u svom prvom nastupu na ATP turniru u Brisbaneu svladavši u 2. kolu 153. tenisača svijeta, Australca Johna Millmana s 4-6, 6-4, 6-3 nakon 121 minute velike borbe...

Dobrih sat vremena je 25-godišnji australski tenisač John Millman bio na pragu najveće pobjede u karijeri, imao set i break prednosti te propustio povesti s 4-1 u drugom setu. Millman je propustio i tri break-lopte (0-40) za vodstvo 4-2 u drugom setu. Kad je sve to izvukao i izborio treći set, Federer je dovršio posao i plasirao se u četvrtfinale.

Millmanu je ovo bio tek deseti meč na razini ATP turnira, ali su njegovu karijeru usporile i ugrozile ozljede. Još u travnju 2013. Millman se popeo do 126. mjesta na ATP ljestvici, ali je njegov napredak tada zaustavila ozljeda ramena. Nakon što je izvan terena proveo gotovo godinu dana, vratio se u travnju 2014. te se sa 820. mjesta spustio do 153. u samo sedam mjeseci.

Tenisač rođen u Brisbaneu je i u meču protiv Federera pokazao da će ove sezone nastaviti svoj uspon po ATP ljestici te bit prijetnja mnogim bolje rangiranim igračima.