Australian Open

Federer i Nadal bezbrižni, Šarapova umalo izletila

Švicarski tenisač Roger Federer postao je prvi tenisač u teniskoj povijestio koji je upisao 70 pobjeda na prvog Grand Slam turniru sezone - Australian Openu...

Roger Federer, šesti nositelj turnira, slavio je u 2. kolu turnira protiv Slovenca Blaža Kavčića sa 6-2, 6-1, 7-6(4). "FedExpress" je kontrolirao i dominirao terenom u prva dva seta, no potom je u trećoj dionici došlo do opuštanja i tu je Kavčić umalo zgrabio svoju priliku i odveo meč u četvrti set. No osim činjenice da je izborio tie-break, Slovenac nije imao poštenu priliku odvesti meč u četvrti set.

Federer je realizirao šest od 11 break-lopti, dok je Kavčić iskoristio jednu od dvije ponuđene. Federer će u 3. kolu igrati protiv pobjednika susreta između Španjolca Fernanda Verdasca i Rusa Tejmuraza Gabašvilija.

Siguran prolazak u 3. kolo izborio je i prvi igrač svijeta Rafael Nadal, koji je sa 6-2, 6-4, 6-2 bio bolji od domaćeg juniora Thanasija Kokkinakisa. Nadal bi u idućem kolu trebao imati iznimno zahtjevan zadatak, ukoliko Francuz Gaël Monfils izbori pobjedu protiv Amerikanca Jacka Socka.

Pobjedu je kod tenisača izborio i Jo-Wilfried Tsonga, koji je sa 7-6(6), 6-4, 6-4 bio bolji od Brazilca Thomaza Belluccija. Japanac Kei Nishikori bio je raspoložen gotovo jednako kao i Roger Federer, kada je slavio protiv Srbina Dušana Lajovića sa 6-1, 6-1, 7-6(3).

Kod tenisačica je tešku pobjedu izborila Marija Šarapova, koja je trebala tri i pol sata da pobijedi Talijanku Karin Knapp. Bilo je 6-3, 4-6, 10-8 za rusku ljepoticu, koja je nakon meča otvoreno kritizirala domaćina turnira zbog igranja mečeva po temperaturama iznad 42 stupnja.

Kad smo već kod temperatura spomenimo da su susreti na vanjskim terenima, bez krovne zaštite, zaustavljeni na otprilike dva sata zbog pravila o previsokim temperaturama – Extreme Heat Policy (EHP). Temperatura je u dva sata popodne dosegla 42 stupnja celzijusa u hladu, što je aktiviralo spomenuti EHP.

Problema je imala i Dankinja Caroline Wozniacki, deseta nositeljica natjecanja, koja je sa 6-0, 1-6, 6-2 bila bolja od Amerikanke Cirstie McHale. Poljakinja Agnisezka Radwanska je u dva seta izborila svoje treće kolo, pobjedom nad Olgom Govorcovom 6-0, 7-5. Spomenimo i preokret Simone Halep, koja je ispustila prvi set protiv Amerikanke Varvare Lepchenko, no potom joj u preostale dvije dionice prepustila jedan jedini gem!(TS)