Dječja igra...

Federer deklasirao Del Potra

Roger Federer elegantno je dobio sva tri seta protiv argentinca Juana Martina Del Porta u četvrtfinalu Australian Opena - 6-3, 6-0, 6-0.

Kada su u pitanju drugi i treći set, može se govoriti i doslovno o školskom satu, koji je 'profesor' Federer, trostruki pobjednik Australian Opena, održao Del Potru u njihovom četvrtom međusobnom dvoboju. Argentinac još uvijek nije osvojio niti set. Kada je riječ o ovome meču, dobro da je uhvatio i tri gema u prvom setu, koji je još i nalikovao na nekakvu borbu. Ostala dva ponudila su dominaciju Rogera Federera kao iz njegovih najboljih dana.

Švicarac je u meču osvojio 83 poena, Argentinac 36. Federer je imao 38 izravnih poena i samo 9 neforsiranih pogrešaka, Del Potrov je omjer bio 11 – 24. Argentinac je break loptu mogao samo sanjati, a 'čarobnjak iz Basela', koji je ovaj meč odigrao doista čarobno, realizirao je 7 od 11 prilika za oduzimanje servisa. Na kraju meča kao da se ispričavao Juanu Martinu, mogao je i publici koja je ostala uskraćena za bilo kakva uzbuđenja, kada je u pitanju rezultatska neizvjesnost.

U polufinalu će Federer igrati protiv Amerikanca Andyja Roddicka, kojeg je pobijedio 15 puta u 17 dvoboja. No, zadnji dvoboj, ujedno i jedini koji s odigrali prošle godine, u četvrtfinalu Miamija, dobio je – Roddick.