Čeka Noleta ili Tsongu

Federer okrenuo dva seta zaostatka protiv Del Potra i ulovio polufinale

Švicarac Roger Federer prvi je polufinalist Roland Garrosa, nakon što je u četvrtfinalu pobijedio Argentinca Juana Martina del Potra 3-6, 6-7(4), 6-2, 6-0, 6-3...

Sjajno je prva dva seta odigrao Argentinac iz Tandila. Prvi set osigurao je s čak tri breaka, uz jedan izgubljeni servis. U drugom je Federer napravio break za 3-2, ali je Del Potro odmah odgovorio na isti način i poravnao na 3-3. Set je otišao u tie-break u kojem je Argentinac slavio sa 7-4.

Međutim, od početka trećeg seta se Del Potro više nije kretao tako dobro, može se pretpostaviti da je opet imao problema s bolnim koljenom, a Švicarac je podigao svoju igru na najvišu razinu. Del Potro je u trećem setu imao jednu break-loptu, u četvrtom niti jednu, u petom još dvije, niti jednu od njih nije uspio iskoristiti. Nakon zaostatka 2-0 u setovima, Federer je dobio uvjerljivo tri seta i na kraju je ipak zasluženo izborio pobjedu. Imao je 26 izravnih poena više (59-33), a u neforsiranim pogreškama su bili potpuno jednaki, obojica po 43. Treba istaknuti da je Del Potro osvojio samo 31 poena nakon drugog servisa, a Federer visokih 60%.

U polufinalu će Švicarac igrati protiv pobjednika meča između Novaka Đokovića i Jo-Wilfrieda Tsonge. (TS)