Fantastični Čilić izbacio Murrayja s US Opena!

Marin Čilić je na posljednjem ovogodišnjem Grand Slamu ostvario najveći uspjeh u dosadašnjoj karijeri...

Čilić se 7-5, 6-2, 6-2 pobjedom protiv drugog igrača svijeta, Britanca Andyja Murrayja u 4. kolu prvi put u karijeri plasirao u četvrtfinale nekog Grand Slam turnira.

Za prvu pobjedu u seniorskoj konkurenciji protiv Murrayja u njihovom četvrtom dvoboju Čiliću je trebalo samo dva sata i osam minuta.

U četvrtfinalu će Čilić igrati protiv Argentinca Juana Martina Del Potra. Naš je najbolji tenisač izvukao prvi set nakon velike drame. Prvo je kod zaostatka 2-3 spasio dvije break-lopte Murrayja, da bi se od 4-4 razvio pravi rat živaca. Pri tom rezultatu Čilić je propustio svoju prvu break-loptu u meču da bi već u sljedećoj igri bio suočen s dvije set-lopte za drugog tenisača svijeta.

>> Murray: Ako slomim Čilića onda mogu i osvojiti US Open

Ipak, uspio se izvući da bi potom kod 5-5 oduzeo servis Murrayju i tu prednost zadržao servirajući za set. Kraj drugoga seta i početak trećeg bili su u znaku netipičnih pogrešaka Murrayja koji je priličan broj laganih lopti poslao ili u mrežu ili u aut što je Čilić iskoristio za nova dva breaka, ukupno je osvojio sedam gemova zaredom, kojima je stigao do vodstva 4-0 u drugom setu.

'Od početka sam imao jasnu viziju kako igrati. Tako sam i igrao, ali nakon što sam se izvukao u tom trenutku prvog seta, sve je poslije toga postalo sigurnije s moje strane. Napadao sam i napokon prisilio Murrayja da mnogo griješi', rekao je čilić poslije meča.

Gotovo nevjerojatan je podatak da je Čilić u drugom setu ubacio tek 31 posto prvih servisa u odnosu na 81 posto Murraya, a da je ta dionica igre pripala našem igraču sa 6-2.

Na početku trećeg seta Čilić je fantastičnim reternom na break-loptu stigao do nove prednosti koju je potvrdio još jednim oduzimanjem servisa Murrayju za vodstvo 5-2, a potom je svojim servisom stigao do najveće pobjede u dosadašnjoj karijeri. (TS/Hina / V.H.)