Ludi drugi set

Errani pobijedila Janković za finale Rima

Talijanka Sara Errani, 11. tenisačica svijeta, pobijedila je osmu igračicu svjetskog poretka, Srpkinju Jelenu Janković 6:3, 7:5 nakon jednog sata i 48 minuta igre...

Sara Errani, koja je prije godine igrala finale Roland Garrosa, potvrdila je da je u dobroj formi. Nakon što je u četvrtfinalu eliminirala drugu tenisačicu svijeta, Kineskinju Li Na, u polufinalu je bila bolja i od Jelene Janković, dvostruke pobjednice turnira u Rimu.

U drugom setu je Janković vodila 4:1, ali je Talijanka s četiri gema u nizu izborila servis za meč, kojeg nije realizirala. Ipak, osvojila je kod rezultata 5:5 zadnja dva gema u meču i osigurala finale u kojem će igrati protiv bolje iz drugog polufinalnog ogleda između braniteljice naslova i najbolje svjetske tenisačice, Amerikanke Serene Williams protiv Srpkinje Ane Ivanović.

Errani je u polufinalnom ogledu iskoristila pet od 16 prilika za break, a Janković tri od šest. Bio je to treći susret ovih igračica i druga pobjeda Sare Errani.