Meč sezone

Đoković umalo srušio 'Kralja zemlje'!

Nakon četiri sata žestoke borbe najbolji zemljaš svih vremena Rafael Nadal uspio je slomiti Novaka Đokovića i plasirati se u finale velikog turnira u Madridu. S 11-9 u 'tie-breaku' trećeg seta Rafa je stigao do trijumfa u nedvojbeno najuzbudljivijem meču sezone...

Rafa Nadal i dalje je nepobjediv na zemlji ove sezone, no protiv Novaka Đokovića našao se na milimetar od poraza u polufinalu turnira iz Masters serije u Madridu.

Najbolji srpski tenisač i četvrti tenisač svijeta vodio je od samog početka, a Španjolcu je dopustio tek dvije 'break prilike' u cijelom meču, od kojih je Nadal iskoristio jednu. Đoković je pak dvaput oduzimao servis protivniku, a imao je čak  osam prilika za obrat.

No, sve to nije bilo dovoljno, jer je u ključnim trenucima Španjolac odigrao kako treba. Nakon 6:3 Đokovića u prvom setu, u sljedeća dva odlučivao je 'tie break' u kojima je bio bolji Nadal. U završnici trećeg seta popularni Nole imao je i tri meč lopte, no na kraju je prvi igrač svijeta s 11:9 stigao do trijumfa, rezultatom 3:6 7:6(5) 7:6(9).

Tako je Španjolac došao do 33. uzastopne pobjede na zemljanoj podlozi, 19. ove sezone, te poboljšao svoj ukupni ovosezonski skor na sjajnih 41-3.

Nadal je ujedno došao u priliku postati prvi tenisač nakon 1990. godine kojem je uspjelo osvojiti sva tri zemljana Masters 1000 turnira u istoj sezoni, budući da je ranije već slavio na turnirima u Rimu i Monte Carlu.

Nadal će u finalu igrati s pobjednikom dvoboja između Rogera Federera i Juan Martina Del Potra.