ATP World Tour Finals

Đoković stopostotan: Osigurao prvo mjesto uoči polufinala

Novak Đoković, prvi svjetski tenisač, upisao je i treću pobjedu u trećem nastupu na ATP World Tour Finalsu, turniru osmorice najboljih tenisača što se održava u londonskoj O2 Areni...

Pobijedio je Srbin u 3. kolu skupine A Čeha Tomaša Berdycha 6-2, 7-6(6). Sve je u ovom meču odlučeno još nakon prvog seta, budući da je upravo to Đoković trebao osvojiti u ovom meču kako bi osigurao polufinale. I Berdych je tim gubitkom prvog seta izgubio sve, odnosno, malu šansu u prolaz dalje.

Činilo se da će Berdych lako pokleknuti nakon gubitka prvog seta, jer je Đoković i drugi otvorio brzim breakom za 2-0. Ipak, češki tenisač je odlučio još malo ostati u londonskoj dvorani, te je vratio break zaostatka, a potom odveo drugi set sve do tie-breaka. Zapravo, trebao je Čeh dobiti drugu dionicu jer je u tie-breaku imao 5-1, a nešto kasnije i tri set-lopte.

No, niti jednu nije iskoristio, Đoković je nanizao pet poena zaredom i time osigurao prvo mjesto uoči polufinala.

ATP World Tour Finals, 3. kolo:

skupina A

Đoković (1) - Berdych (5) 6-2, 7-6(6)

Murray (3) - Tsonga (7) (kasnije)

Redoslijed: 1. Đoković 3-0, 2. Murray 1-1 (-1), 3. Berdych 1-2, 4. Tsonga 0-2 (-1).