Tijesna pobjeda

Đoković sredio Del Potra i stigao do obrane naslova u Šangaju!

Srpski tenisač Novak Đoković obranio je naslov na jakom ATP turniru iz Masters serije 1000 u Šangaju. U finalu je sa 6-1, 3-6, 7-6(3) nakon dva sata i 32 minute igre pobijedio Juana Martina del Potra...

Bio je to za Đokovića peti ovosezonski naslov, 15. na turnirima iz serije Masters 1000, kao i 39. ukupno u karijeri.

U prvom je setu Đoković dominirao i s dva breaka došao do brzog vodstva. U drugom je setu Del Potro pronašao igru kojom je došao do polufinalne pobjede nad Rafaelom Nadalom i break u drugom gemu bio mu je dovoljan za izjednačenje.

U odlučujućem setu Argentinac je uspio spasiti dvije meč-lopte u desetom gemu na svoj servis, ali u tie-breaku je sjajno funkcionirao Đokovićev forhend i odveo ga do pobjede, njegove 20. uzastopne na kineskom tlu.

Del Potro je ostao na 16 osvojenih naslova u karijeri, od čega je tri osvojio ove sezone. Bio je ovo 13. međusobni meč ove dvojice igrača i 10. pobjeda Đokovića. (TS)