Ima li snage?

Đoković priznao da će teško ponoviti sezonu iz snova

Prvi tenisač svijeta, Srbin Novak Đoković, istaknuo je kako se ove godine posebno raduje nastupu na Olimpijskim igrama u Londonu…

"Olimpijske igre su jedan od mojih najvećih prioriteta ove godine. Imao sam tu čast i privilegiju predstavljati moju zemlju na Igrama 2008. godine u Pekingu. Bilo je to izvanredno iskustvo. Tenis je samo jedan od mnogih sportova na olimpijskim igrama, koje su najprestižnije, najcjenjenije i najpoznatije natjecanje u povijesti sporta. Vrlo sam sretan što ću opet nastupiti na Igrama i vratiti se u Wimbledon, gdje sam prošle sezone osvojio turnir i ostvario jedan od mojih najvećih ciljeva u karijeri. Nadam se da ću i na Olimpijskim igrama u Wimbledonu dobro igrati i osvojiti medalju za svoju zemlju", rekao je Đoković.

Đoković je prošle godine odigrao sezonu života. Osvojio je 10 turnira, među kojima tri Grand Slam naslova i pet titula na Masters 1000 turnirima, te je nakon Wimbledona preuzeo prvo mjesto na ATP ljestvici. Nije odbacio mogućnost da ove godine bude još bolji, te da možda osvoji i sva četiri najveća u istoj sezoni…

"Ništa nije nemoguće. Jasno da je prošla godina bila najbolja u mojoj karijeri i da će biti jako teško i ponoviti ono što sam lani napravio. No, jednom mi je to već pošlo za rukom, zašto ne bi i drugi puta? Zašto ne bih ostao optimist kada je u pitanju cijela sezona? Ipak, trenutno su mi sve misli usmjerene samo na Australian Open. Želim u Melbourneu dobro započeti novu sezonu."

Obranu naslova na Australian Openu Đoković će početi protiv 30-godišnjeg Talijana Paola Lorenzija, 108. igrača na ATP ljestvici.