ATP World Tour Finals

Đoković preokretom protiv Del Potra do finala

Prvi finalist završnog ATP World Tour Finalsa u Londonu je prvi igrač svijeta u ovome trenutku - Novak Đoković. Srbijanski tenisač je preokretom slavio protiv Argentinca Juan Martina del Potra sa 4-6, 6-3, 6-2...

Đoković je u devetom međusobnom ogledu protiv argentinskog tenisača upisao sedmu pobjedu i treću zaredom. Del Potro je, podsjetimo, "oduzeo" Đokoviću broncu na Olimpijskim igrama u Londonu, ali mu se nakon toga Đoković dva puta revanširao, posljednji put u četvrtfinalu US Opena.

Dva sata i 12 minuta igre trebalo je prvom reketu svijeta da slomi sjajnog Argentinca, koji je sjajnim tenisom uzeo prvi set rezultatom 6-4. Del Potro je iskoristio jednu od dvije ponuđene break-lopte, dok je istovremeno spasio dvije na svom početnom udarcu.

Nakon visoke realizacije prvog (76) i drugog (67) servisa u prvom setu, statistika je počela okretati leđa Del Potru, odnosno Đoković je počeo igrati sve bolje i bolje. Svega 27 posto realizacije poena nakon drugog servisa bilo je dovoljno da Argentinac izgubi drugi set rezultatom 6-3, uz dva izgubljena početna udarca. Doduše jednom je i on napravio break, ali se to u konačnici nije osjetilo na rezultatu.

U trećem je setu Del Potro doživio potpuni kolaps, a Đoković je odigrao na najvišoj razini. Srbijanski tenisač ispustio je svega dva poena na svom servisu, dok ih je osvojio ravno 50 posto (11-22) na početnom udarcu Argentinca, što je bilo dostatno za dva breaka i konačnih 6-2.

Đoković će tako imati priliku osvojiti svoj drugi naslov na završnom turniru osmorice najboljih (prvi osvojio 2008. godine), a protivnik u finalu bit će mu bolji iz susreta Rogera Federera i Andyja Murrayja koji je na rasporedu nakon drugog polufinala parova (ne prije 20:45). (TS)