ATP World Tours Finals

Đoković pobjedom protiv Tsonge otvorio pohod ka naslovu

Prvi tenisač svijeta Novak Đoković pobjedom je otvorio svoj pohod na naslov pobjednika posljednjeg turnira, ATP World Tour Finalsa, koji se ovog tjedna igra u Londonu. Sa 7-6(4), 6-3 slavio je "Nole" protiv Jo-Wilfrieda Tsonge...

Đoković je u meč ušao s prednošću u međusobnim susretima 8-5, a istu je na kraju i podebljao na 9-5 nakon sat i 40 minuta igre. Francuz Tsonga je u prvom setu imao tri prilike za oduzimanje servisa i bio je opasniji tenisač od Đokovića sve do tie-breaka. Tsonga je propustio break-loptu u prvom i dvije u 11. gemu prvog seta. Đoković je s dva mini-breaka u tie-breaku slavio sa 7-4 i poveo s 1-0 u setovima.

Takav rasplet prve dionice psihički je utjecao na Tsongu koji je odmah po povratku s pauze izgubio svoj početni udarac. Na servisu Đokovića više nije pronalazio riješenja, te je u konačnici drugog seta osvojio svega dva poena protiv početnog udarca. Srbijanski je tenisač kod servisa Tsonge za ostanak u meču (3-5) još jednom napravio break i upisao prvu pobjedu na turniru, baš kao i u popodnevnim satima Andy Murray, koji je s 2-1 u setovima slavio protiv Tomaša Berdycha.

U utorak su na rasporedu susreti skupine B u kojima se najprije sastaju Roger Federer i Janko Tipsarević, a u večernjem programu David Ferrer i Juan Martin del Potro. (TS)