Đoković: Ne vjerujem da ću osvojiti Wimbledon

Četvrti tenisač svijeta Novak Đoković ne vjeruje da ima velike izglede osvojiti ovogodišnji Wimbledon, priznao je nakon poraza u finalu njemačkog Hallea.

Đoković je imao priliku u nedjelju osvojiti prvi ATP turnir u karijeri, na travnatoj podlozi. No, ostao je prilično daleko od tog ostvarenja.

Domaći tenisač Tommy Haas bio je dominantan u tom finalu, te je samo zaslugom njegovih pogrešaka Đoković osvojio jedan setu u tom meču. Na kraju je ipak pisalo 6-3, 6-7(4), 6-1 za Haasa.

'Zaslužio je pobjedu jer je bio daleko bolji od mene u nedjelju. Da mi nije poklonio nekoliko besplatnih poena vjerojatno bi sve završilo u dva seta,' rekao je nakon meča Novak Đoković i nastavio kritzirati sam sebe.

'Nikako sebe ne vidim u uskom krugu favorita skorašnjeg Wimbledona. Nisam nikada osvojio turnir na toj podlozi, a još se niti ne osjećam da mogu. Zadovoljan sam što sam dogurao do finala, što sam imao dovoljno mečeva koji su služili kao trening za Wimbledon. No, mislim da ima trenutačno dosta jačih tenisača od mene na travi.'