Nole drugu godinu zaredom

Đoković i Serena Williams najbolji u izboru ITF-a

Međunarodna teniska federacija (ITF) proglasila je Srbina Novaka Đokovića i Amerikanku Serenu Williams za najboljeg igrača odnosno najbolju igračicu u protekloj godini…

Novak Đoković, prvi tenisač na svjetskoj rang-ljestvici, ovu je nagradu dobio drugu godinu zaredom. Ove godine je Đoković osvojio Australian Open, te je bio finalist na Roland Garrosu (prvi puta u karijeri) i US Openu.

''Ponosan sam što me ITF proglasio za najboljeg drugu godinu zaredom. Bilo je vrlo teško slijediti prošlogodišnje rezultate, ali ja sam iznimno zadovoljan što sam ove godine osvojio novi Grand Slam naslov, odigrao još dva Grand Slam finala, te sam sezonu završio na prvom mjestu na ATP ljestvici'', izjavio je 25-godišnji Đoković.

Amerikanka Serena Williams po treći puta u karijeri je dobitnica ove nagrade. Iako je sezonu na WTA ljestvici završila na trećem mjestu, iza Bjeloruskinje Viktorije Azarenke i Ruskinje Marije Šarapove, 31-godišnja Amerikanka je nedvojbeno bila najbolja na najvećim turnirima. Prvi puta u karijeri osvojila je zlatnu olimpijsku medalju u pojedinačnoj konkurenciji, na olimpijskom turniru održanom u Wimbledonu. Usto je bila pobjednica Wimbledona i US Opena, pa sada ima 15 pojedinačnih Grand Slam turnira u karijeri, a osvojila je i završni turnir osam najboljih igračica svijeta, odnosno WTA Championships u Istanbulu. Osvojila je sedam titula ove godine i sezonu okončala s omjerom 58-4.

''Puno mi znači što sam treći puta dobitnica ove nagrade. Bilo je sjajno iskustvo osvojiti Olimpijske igre i dva Grand Slam turnira. Nadam se da me očekuje i sjajna 2013. godina'', izjavila je Serena Williams.

U konkurenciji parova, osvajači nagrade su američki blizanci Bob i Mike Bryan po deveti puta u zadnjih 10 godina, odnosno Talijanke Sare Errani i Roberta Vinci po prvi puta.

Svi će dobitnici svoje nagrade primiti na ITF-ovoj Večeri prvaka 4. lipnja iduće godine u Parizu, tijekom Roland Garrosa. (TS)