Kiša i Nole previše za Rogera

Đoković i kiša 'okrenuli' psihički slabog Federera

Srbin Novak Đoković prvi je finalist četvrtog Masters 1000 turnira sezone u Rimu, na kojem je prošle godine osvojio naslov pobjednika.

Đoković je u prvom polufinalu rimskog Mastersa na zemljanoj podlozi pobijedio Švicarca Rogera Federera 4-6, 6-3, 6-3 nakon 2 sata i 10 minuta igre. Bila je to njegova četvrta pobjeda protiv Federera u 11. međusobnom susretu. Početak dvoboja nije dao naslutiti takav kraj. Federer je odlično odigrao prvi set, njegove su lopte bile čvršće i preziznije s osnovne crte, a i manje je griješio.

Nadal je u drugom polufinalu svladao Čileanca Fernanda Gonzaleza 6-3, 6-3, bez puno muke i problema, nakon samo 75 minuta igre

U devetom gemu je Švicarac napokon uspio i materijaliziri bolju igru, iskoristivši šestu break loptu u prvom setu, a nakon toga je bez većih problema odservirao za prvi set. Početak drugog je ponudio istu priču. Švicarac je poveo s 2-0, a potom je izborio i break loptu za peti uzastopni gem. Imao je dobru priliku, ali je promašio.

Đoković je držao servis u gemu koji je prelomio meč. Nakon toga je pala kiša i prekinula dvoboj, a u nastavku kao da su na teren stigla druga dvojica igrača. Đoković je s dva breaka okrenuo drugi set. U trećem je Federer opet prvi stigao do breaka i vodstva 3-1, ali do kraja meča više nije uspio osvojiti niti jedan gem.

Federer nije izgubio ništa na vještini i genijalnosti udaraca u odnosu na razdoblje od četiri i pol godine u kojem je bio vladar svjetskog tenisa, ali je sve očitije da je na psihičkom planu sve slabiji i slabiji igrač, pogotovo u mečevima protiv najvećih rivala, kao što je Đoković.

Nadal je u drugom polufinalu svladao Čileanca Fernanda Gonzaleza 6-3, 6-3, bez puno muke i problema, nakon samo 75 minuta igre. Na cijelom turniru nije izgubio niti jedan set, tek ukupno 18 gemova u četiri meča! Đokoviću je, pak, prvi set protiv Federera bio prvi kojeg je izgubio ove godine na rimskom Mastersu.

Nadal i Đoković dosad su međusobno igrali već 16 puta, Španjolac vodi 12-4. No, što je puno važnije, Nadal je dobio svih sedam mečeva na zemlji, uključujući i dva ovogodišnja, u Davis Cupu na domaćem terenu i prije dva tjedna u finalu prethodnog Masters 1000 turnira u Monte Carlu.