Đoković: Čilić je u Pekingu igrao turnir života

Srpski tenisač Novak Đoković, pobjednik ATP turnira u Pekingu, otkrio je na press-konferenciji nakon finala da je njegova bolja, zrelija taktika presudila pobjednika u srazu s Marinom Čilićem...

'Marin je vjerojatno ovdje igrao svoj najbolji turnir u životu. Išao je na sve udarce, igrao vrlo agresivno, a i okolnosti su radile za njega. Bio sam svjestan svega toga', izjavio je ponovno treći tenisač svijeta označivši prekid meča pri 2-2, 40-40 rezultatu u prvom setu (Čilić je do tog trenutka propustio pet break-lopti) vrlo važnim detaljem; do kraja prvog seta Čilić više nije dobio niti gema.

'Pokušavao sam u uvodnom dijelu meča biti strpljiv i čekati svoje šanse. Kiša mi je pomogla. Smirio sam živce i u pauzi dobro promislio o taktici u nastavku meča. Od trenutka kada sam ponovno zakoračio na teren bio sam drugi igrač', rekao je srpski tenisač.

S druge strane, Čilić je izrazio žaljenje zbog pauze:

'Uzeo mi je prekid više no što je uzeo njemu. Vratio se doista dobar. U drugom sam setu igrao dobro. Potvrđuju to tri servisa koja sam oduzeo. U dva sam navrata servirao za set, no u vrlo sam važnim trenucima promašivao lake poene te time gurnuo suparnika u pobjedu. Bio je Novak danas prilično postojan u igri i bolje koristio svoje šanse no što sam to činio ja. Najviše me bole svi oni breakovi koje nisam uspio oplemeniti na svom servisu.'

>> VIDEO: Čilić ostao bez naslova u Pekingu

'Ipak, mislim da sam igrao dobro tijekom cijelog turnira i prilično sam sretan zbog toga. Pobijediti Nadala pa Davidenka u dvama uzastopnim mečevima bilo je nevjerojatno, a pogotovo proboj u finale. Zadržao sam svježinu za nadolazeće turnire i radujem se sljedećem nastupu u Šangaju', izjavio je Marin Čilić.

Na tamošnjem turniru Masters 1000 serije najbolji će hrvatski tenisač u prvom kolu zaigrati protiv Čeha Tomaša Berdycha.