Draganja i Marcan osvojili juniorski Roland Garros!

Splićanin Marin Draganja i Riječanin Dino Marcan iznenadili su sve, te su u igri parova osvojili juniorski dio drugog Grand Slama sezone, Roland Garrosa.

Draganja i Marcan nisu bili postavljeni za nositelje u Roland Garrosu, ali su do finala, kao i u završnom meču, pobjeđivali bolje postavljene parove i favorite u tim ogledima.

Do naslova pobjednika dva mlada hrvatska tenisača došla su pobjedom 6-3, 6-2 protiv Brazilca Guilhermea Clezara i Liang-Chija Huanga iz Kineskog Tajpeha, inače četvrtih nositelja juniorskog turnira.

Mladi hrvatski tenisači su bili dominantni u finalu, od njegovog samog početka. Kroz cijeli meč Clezar i Huang nisu došli do niti jedne break prilike, dok je hrvatska kombinacija konstantno pritiskala suparnika i stavljala ga na velike muke.

U prvom setu su Draganja i Marcan jedini break napravili kod 4-3 (za 5-3), nakon čega su lako dobili gem za prvi set.

U drugoj dionici su hrvatski juniori do prednosti došli u prvom gemu, ali su i nakon toga nastavili s pritiskom. Kod 3-1 su imali 0-30 na suparnički servis, ali nisu iskoristili prednost da zakorače prema ukupnoj pobjedi.

No, napravili su novi, treći break u meču, kod 4-2 i potom odservirali za veliku pobjedu i slavlje.

Draganja i Marcan su tijekom finala upisali čak 20 poena više (56-36), a iskoristili su sve tri break šanse, uz čak 36 izravnih poena.