ATP Zagreb

Dodigu hrvatski derbi: Karloviću nisu pomogla ni 22 asa!

Ivan Dodig pobjednik je hrvatskog ogleda 2. kola PBZ Zagreb Indoorsa. Protiv Ive Karlovića slavio je 7-6(2), 6-7(2), 6-3...

Bio je to ukupno treći ogled ove dvojice igrača u karijerama, drugi na najjačoj ATP razini, te treća pobjeda Dodiga.

Dodig je u meču realizirao obje stvorene break-prilike, dok je Karlović realizirao jednu od njih pet. U prvom setu niti jedan tenisač nije izgubio svoj servis, a u tie-breaku je Dodig bio dominantan. U drugom je setu Dodig napravio break u petom gemu i držao ga do vodstva 5-4 i servisa za meč.

Tada Karlović radi jedini break i kasnije u tie-breaku s identičnim rezultatom kao Dodig, dakle uz tek dva izgubljena poena (7-2), dolazi do izjednačenja. U odlučujućem setu Međugorac radi break u šestom gemu i više ne daje Karloviću priliku za povratak.

"Div sa Šalate" je opalio 22 asa u meču, ali nisu mu pomogla za prolaz dalje. U četvrtfinalu će Dodig igrati protiv Rusa Mihaila Južnija, branitelja naslova. (TS)