atp Cincinnati

Dodig nije uspio: Gulbisu dva puta 7-6

Hrvatski tenisač Ivan Dodig nije se uspio plasirati u 2. kolo velikog ATP turnira u Cincinnatiju, bolji od njega je u susretu 1. kola bio deveti nositelj, Latvijac Ernests Gulbis sa 7-6 (8), 7-6 (4) u susretu koji je trajao dva sata.

Bio je ovo treći međusobni susret Dodiga i Gulbisa i prva pobjeda latvijskog igrača. Dodig je u prvom setu spasio čak šest set-lopti Gulbisa prije no što je stigao do svoje jedine prilike za osvajanje prve dionice igre. Nažalost, nije ju iskoristio, a drugu šansu nije niti dobio jer je na sedmu Gulbisovu set-loptu napravio dvostruku servis pogrešku.

Gulbis je oduzeo servis Dodigu za vodstvo 4-2 u prvom setu, te je kod 5-3 stigao do prve set-lopte i to na svoj servis. Dodig se izvukao i vratio "break" da bi kod Latvijčeva vodstva 6-5 naš igrač spasio 15-40, odnosno još dvije set-lopte prije ulaska u "tie-break". U odlučujućoj igri Gulbis je bio u stalnoj prednosti, a Dodig uspio spasiti još tri set-lopte prije no što je teško pogriješio na četvrtu.
U prvoj igri drugog seta Dodig je opet izgubio servis, a taj je zaostatak vratio za poravnanje na 4-4. No, i u drugom "tie-breaku" Gulbis je bio uspješniji.

Ranije se Marin Čilić plasirao u 2. kolo nadigravši Španjolca Feliciana Lopeza sa 6-3, 6-4. U 2. kolu Čilić će igrati protiv još jednog Španjolca Fernanda Verdasca.