Neugodni Chiudinelli

Dodig nakon propuštenih pet meč-lopti prošao prvo kolo Basela

Hrvatski tenisač Ivan Dodig igrat će u 2. kolu ATP turnira u Baselu nakon što je u 1. kolu pobijedio domaćeg predstavnika Marca Chiudinellija sa 6-4, 6-7 (7), 6-4.

Bio je to još jedan dvoboj u kojem je Dodig imao dobiven meč i umalo ispustio pobjedu. Hrvatski Davis Cup reprezentativac je vodio 6-4, 5-1, ali je Švicarac uspio nadoknaditi dva breaka zaostatka i izboriti tie-break drugog seta. Dodig je u tie-breaku poveo 6-2, ali je Chiudinelli spasio četiri meč-lopte te još jednu kod 7-6 za hrvatskog tenisača.

S još dva poena Švicarac je izborio treći set u kojem je poveo s 2-0 i imao još dvije prilike za dvostruki break. Ivan Dodig je u četvrtom gemu nadoknadio zaostatak, a u desetom stigao do nove meč-lopte. Ovu priliku hrvatski tenisač nije propustio pa je nakon dva sata i 51 minute stigao do pobjede.

Dodig će u 2. kolu igrati protiv 28. tenisača svijeta, Belgijca Davida Goffina.