ATP Hertogenbosch

Dodig ispao od Lorenzija, Mate Pavić senzacionalno izbacio Haasea!

Hrvatski tenisač Ivan Dodig brzo se oprostio od travnatog ATP turnira u nizozemskom Hertogenboschu. U 1. kolu ga je pobijedio Talijan Paolo Lorenzi 6-4, 6-4...

Meč je trajao jedan sat i 32 minute, a Dodig je time napravio korak unatrag u odnosu na prošli tjedan, kada je vrlo dobro igrao u Queensu, gdje je, između ostalih, pobijedio i Francuza Jo-Wilfrieda Tsongu.

Premda je Lorenzi klasični igrač zemljane podloge, u Hertogenboschu je dominirao protiv Dodiga i došao do čak 10 break-lopti. Dodig je u oba seta padao u istom trenutku, kod 4-4. Imao je Lorenzi i break prednosti na samom startu meča, što je poslije Dodig poništio, ali je, ponavljamo, hrvatski igrač dva puta padao u delikatnim trenucima seta protiv 87. tenisača na svijetu.

Prije ovog meča, Lorenzi i Dodig su prije dvije godine igrali na zemljanom Challenger turniru u Riminiju, a i tada je Lorenzi bio bolji sa 6-2, 6-2.

Dodig je danas osvojio samo deset od 25 poena nakon drugog servisa, a iskoristio je jednu od tri break-prilike. Lorenzi je napravio tri breaka tijekom deset šansi.

Podsjetimo da je na ovom istom turniru veliku pobjedu, prije Dodigova poraza, izborio 18-godišnji Hrvat Mate Pavić, koji je sa 6-4, 7-6(2) pobijedio četvrtog nositelja, Nizozemca Robina Haasea.

U 2. kolu Mate Pavić će odmjeriti snage s Nijemcem Philippom Petzschnerom. (TS)