Kemija traje

Dodig i Melo u polufinalu US Opena!

Hrvatski tenisač Ivan Dodig i Brazilac Marcelo Melo plasirali su se u polufinale turnira muških parova na US Openu u New Yorku, oni su u četvrtfinalu svladali Argentince Carlosa Berlocqa i Leonarda Mayera sa 3-6, 6-4, 6-2.

Nakon što u prvih šest gemova nisu realizirali pet prilika za oduzimanje servisa suparnicima, Dodig i Melo su izgubili koncentraciju na svom servisu, te je svaki po jednom gubio gem na svoj početni udarac, te su Argentinci riješili prvi set u svoju korist sa 6-3.

Dodig i Melo napokon su ostvarili "break" u sedmoj igri drugog seta, a ključnim za meč pokazao se 10. gem te dionice igre. Tada je Dodig servirajući za poravnanje u setovima spasio 15-40.

U trećem su se setu Berlocq i Mayer "raspali", Dodig i Melo su s dva nova "breaka" odjurili do 4-0 i mirno priveli susret kraju.

U polufinalu će Dodig i Melo, koji su postavljeni za četvrte nositelje, igrati protiv pobjednika prošlogodišnjeg "mastersa" parova, Španjolaca Marcela Granollersa i Marca Lopeza.