Čilić izbacio Verdasca

Dodig bolji od Hewitta, u Valenciji slijedi hrvatski četvrtfinale!

Na dvoranskom ATP turniru u Valenciji će se u petak odigrati hrvatski četvrtfinale. Jedan protiv drugoga će igrati Marin Čilić i Ivan Dodig...

Nakon što je Čilić u lagana dva seta, u srijedu, pobijedio domaćeg predstavnika Fernanda Verdasca, nekoliko sati kasnije je 2. kolo prošao i Ivan Dodig, koji je u glavni ždrijeb turnira došao preko kvalifikacija. Sa 6-1, 3-6, 6-2 Dodig je bio bolji od legende australskog i svjetskog tenisa, Lleytona Hewitta. Bio je to njihov prvi međusobni meč u karijeri.

Inače, kompletan je meč bio prepun amplituda kod obojice tenisača, ali je Dodig ipak manje plesao od odličnog do nešto lošijeg izdanja.

U prvom setu je Dodig odigrao sjajno, te je nakon 1-1 nanizao pet gemova zaredom. No, Hewitta nije pokopalo loše izdanje u prvom setu i činjenica što je bio posve indiferentan suparniku u otvarajućem setu.

Počeo je Australac prijetiti na suparnički servis, te je iskoristivši jednu od dvije break-lopte došao do drugog seta, u kojem je čvrsto igrao i na svoj početni udarac.

U trećem se setu očekivala velika borba i trajala je tijekom prva četiri gema. No, od 2-2 je Dodig zaredao sa četiri gema zaredom, ali je zapravo slomio Hewitta kada je kod 3-2 napravio ključni break. Dodig je ovim izborio treći četvrtfinale u 2012. godini. Prije Valencije je četvrtfinala igrao i gubio u Zagrebu i Queensu.

Meč je trajao dva sata i tri minute. Dodig je osvojio čak 20 poena više (89-69), a iskoristio je pet od osam break-prilika.

Zanimljivo da Čilić i Dodig nikada nisu odigrali jedan službeni meč na ATP razini. (TS)