Poraz od Phaua

Dodig bez finala na ATP Challengeru u Bratislavi

Njemački tenisač Björn Phau zaustavio je našeg Ivana Dodiga na putu do finala dvoranskog ATP Challengera u slovačkoj prijestolnici Bratislavi...

Phau je u polufinalnom meču, koji je trajao sat i 54 minuta, bio bolji sa 7-6(6), 4-6, 6-3. Svladao je Dodiga i treći put u isto toliko međusobnih dvoboja, a svaki su put igrali na turnirima niže kategorije.

Oba su tenisača u prvom setu napravila po jedan break, a 33-godišnji je njemački veteran bio uspješniji u tie-breaku. U drugom je setu jedinu break-loptu imao Dodig, znao ju je iskoristiti i doći do izjednačenja. No, u trećoj dionici mu Phau više nije pružio nijednu priliku za oduzimanje servisa, a sam je napravio jedan obrat što mu je bilo dovoljno za plasman u finale.

Dodig je i na trećem uzastopnom turniru igrao u polufinalu, nakon Challengera u Taškentu i ATP turnira u Valenciji, no ni ovom prilikom neće vidjeti finale. (TS)