12. pobjeda

Đoković prvi finalist Wimbledona: U tri seta riješio Gasqueta

Prvi tenisač svijeta Novak Đoković plasirao se četvrti put u karijeri u finale trećeg Grand Slam turnira sezone Wimbledona nakon što je u petak u polufinalnom susretu sa 7-6 (2), 6-4, 6-4 pobijedio Francuza Richarda Gasqueta.

Samo u prvom setu Gasquet je pružio dostojni otpor branitelju naslova ali u tie breacku nije mogao osvojiti više od dva ponena. Na počecima drugog i trećeg seta Novak Đoković osvaja gemove na servis protivnika i tu prednost ne ispušta do kraja susreta.

Bio je to 13 susret Đokovića i Gasqueta i 12 pobjeda srpskog tenisača koji je jedini poraz od 29-godišnjeg Francuza doživio 2007. u Kini.

Protivnik Đokovića u nedjeljnom finalu bit će bolji iz drugog polufinalnog susreta u kojem se sastaju Švicarac Roger Federer i Britanac Andy Murray.