A sve zbog publike

Del Potro se propisno izblamirao nakon meča s Baghdatisom

Argentinski tenisač Juan Martin del Potro žalio se glavom sucu u porazu od Marcosa Baghdatisa 7-6, 6-4 u četvrtfinalu ATP turnira u Sydneyju. Smetalo mu je glasno navijanje za ciparskog tenisača...

Vrlo glasnu podršku, kao i uvijek kada igra na australskom kontinentu, uživao je Marcos Baghdatis u pobjedi nad Juanom Martinom del Potrom. Argentinac je na kraju prvog seta proveo tri minute u razgovoru s glavnim sucem Fergusom Murphyjem, a razlog prigovora bilo je glasno navijanje za njegovog protivnika nakon svakog poena. Posebno su ga zasmetali povici na set-loptu, međutim, nakon poraza nije krivio publiku.

''Nemam pojma gdje je Cipar, niti je li blizu Australije, ali je činjenica da jako puno gledatelja ovdje uvijek dolazi podržati Marcosa. Ponekad je vrlo teško igrati pod takvim pritiskom iz publike, ali ja inače volim takvu atmosferu. Ovaj puta niti jedan poen nisam izgubio zbog ponašanja publike, dok je Marcos igrao vrlo nadahnuto i motivirano.''

Finalist iz 2006. godine se nakon meča također osvrnuo na navijanje.

''Ne vidim u tome nikakav problem. Jedini put kada je netko prešao granicu je bila situacija kod set lopte kada sam i ja izgubio koncentraciju jer je netko vikao u publici, a ja sam imao sreće da osvojim taj poen'', rekao je Baghdatis i dodao jednu zanimljivost iz svoje karijere.

''Igrao sam protiv Andrea Agassija na njegovom zadnjem US Openu pred 23 tisuće njegovih navijača i nitko me nije pitao kako sam se osjećao, ali niti ja se nisam žalio'', zaključio je Cipranin.